Nowy nurt w fizjoterapii

Fizjoterapia uroginekologiczna jest dość nowoczesną formą postępowania zachowawczego, które prowadzone jest w przypadkach związanych z dysfunkcją mięśni przepony miednicy. Wśród najczęściej stosowanych metod fizjoterapeutycznych wymienia się te, które poprowadzą do wzmocnienia mięśni. Fizjoterapia zachowawcza opiera się na ćwiczeniach terapeutycznych mięśni dna miednicy, elektrostymulacji i biofeedbacku. Zajęcia prowadzone są przez rehabilitantów i fizjoterapeutów, którzy odbyli specjalistyczny kurs doszkalający w tym zakresie.

Pregnant woman with physical therapist sitting on couch

Dla kogo fizjoterapia uroginekologiczna?

Tego typu ćwiczenia i zajęcia fizjoterapeutyczne polecane są osobom, które borykają się z takimi przypadłościami jak zaburzenia ze strony układu moczowego (w tym np. nietrzymania moczu), obniżenia narządu rodnego, rozstęp mięśni prostych brzucha, a także w przypadku pojawienia się tzw. zespołów bólowych (zarówno ze strony kręgosłupa, jak i miednicy). Na zajęcia uczęszczają także pacjentki, które mają problem ze współżyciem seksualnym. Zwykle pierwsze efekty terapii zauważalne są w około 6 tygodni od pierwszych zajęć. Są to oczywiście indywidualne postępy danej pacjentki, jednak regularne ćwiczenia przynoszą widoczne korzyści i poprawę.

Jeżeli jesteś zainteresowany kursami w zakresie fizjoterapii uroginekologicznej sprawdź: https://www.movuto.pl/uroginekologia

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz